O mě / about me

Jsem umělkyně a tatérka s psychologickým přesahem.

Kdysi jsem nasbírala zkušenosti na Lince bezpečí o.s. a v Asistenci o.s. a i když jsem nedostudovla psychologii a speciální pedagogiku na PedF UK, tak mě ta škola obohatila 3 lety podstivého studia a zkušenostmi, které bych jinak nezískala (jezdila jsem na konference, začala terapeutický výcvik atd.), pak ale přišel životní zlom, jaký umělecké a horlivé povahy zcela jistě znají – zkoušení drog, blbí partneři a tak šla škola stranou.

Hodně jsem si lámala hlavu, jak s lidmi jednat správně a citlivě. V rámci psychohygieny jsem vždy kreslila, od duhových tvarů po depresivní témata, často jsem k tomu užívala sakrální geometrii. Postupem času jsem přeběhla od pomáhajících profesí k péči o kůži a navštívila několik seminářů o aromaterapii, arteterapii a stala se certifikovanou poradkyní značky Cannaderm.

Taky jsem zkusila mnoho prací, kde mě hned vyhodili, protože mám problém s autoritami – ajťačka na helpdesku, barmanka, kavárnice, prodavačka, dobrovolnice atd.

Zájem o kůži se prohloubil a má touha umělecky se vyjadřovat přešla plynule k tatérství. Dnes jsem tedy tatérkou na volné noze (v Praze, na požádání i jinde). Tetování je také o člověku, kůže jako největší orgán na těle je fantastickým „plátnem“ . Formulování zakázky v pomáhajících profesích jde s objednáváním na tetování ruku v ruce, ale výsledek podporující nové sebepojetí a sebevnímání je samozřejmě odlišný. Někdo zvolí roční terapii a někomu stačí k sebevědomé cestě obrázek na těle. A někdo si dá autorerapii s kreslením mandal a pozorováním svých emocí v procesu tvorby. Pravdou je, že se vše musí dobře domluvit a nic nepodceňovat. Podporuji všechny tyto cesty.

Nicm. dnes jsem tatérkou, takže více důvěřuji obrázkům i obrázkům na těle… prozkoumejte můj svět a co zde nabízím.

Taky ráda podporuji organizace zaštiťující nějaká témata. Např. 1 roční spolupráce se suicide angels nebo hnutí obraz.