Lecturing + Workshop kresby mandal

Kurz pro více účastníků (350,- Kč osoba) je nyní z důvodu vypisovaných karatnéních opatření do března 2021 neaktivní, ale můžete mi napsat o kurz individuální (750,- Kč) , výhody: Jen lektorka a účastník/účastnice – díky tomu můžete získat více informací pro sebe (ne jen v obecné rovině) a vytvořit si tak mandalování více na míru :-). 2 hod. přednášení s prezentací a 2 hod. workshop + pracovní listy + napíšete-li mi dopředu datum narození připravím další prac. list vám na míru :-).

Každou sobotu mezi 11:00 a 19:00, čas mi napište do mailu: tattoo.sarming@gmail.com

Kresba mandaly a spirituální stránka tohoto neuvěřitelného sebepoznávacího nástroje.

V dnešní době plné elektronického zahlcení, mediálních blamáží a desinformací je digitální detox, zastavení se, potkávání se, účast na tvoření a relax nedocenitelnou záležitostí. Mentální klid, relax je prostě něco, co musíme rozvíjet a chránit.

Pojďte se proto zastavit, poslechnout si přednášku o mandale a nějakou si ručně narýsovat, nakreslit. Dnes existuje spousta editorů na výrobu mandal, ale s nimi těžko pochopíte, co vytváříte a začne vás to brzy nudit. Myslím, že hmotný papír a setkání s dalšími skutečnými lidmi má větší přínos. Nelze totiž tvořit a vybarvovat mandalu, aniž bychom byli uvnitř pohnuti.

Základní pojmy:

mandala – kruh a zároveň nadkulturní symbol jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích.

individuace – vyčleňování jedince v rámci společnosti, tedy získávání vlastních individuálních charakteristik. –

sakrální geometrie – geometrie, která se vědomně, či nevědomně vyskytuje ve většině civilizací a kultur napříč historií. 

platonské těleso – konvexní mnohostěny v prostoru. Zní to šíleně, ale jde třeba o to, jak jinak chápat krychli.

Dle Junga, kreslení a vytváření mandal, posiluje sebevědomí a cestu vlastní individuace.

Průběh kurzu:

2 hodina přednášky – připravená prezentace s vyprávěním
2 hodiny workshop – 4 stránkový sebepoznávací materiál, který si odnesete s sebou. 

Nahlédnutí do knih o mandalách a sakrální geometrii. Na dotazy je samozřejmně čas 🙂

můžete si vzít vlastní tužky, kružítko a pastelky/fixy (pokud vás to bude bavit, tak se vám doma budou hodit), ale budou i na místě k zapůjčení,

papíry na kresbu donesu, ať se vám nemusejí ohýbat růžky v kabelce či batohu.

Co s sebou:

Můžete si vzít vlastní tužky, kružítko a pastelky/fixy (pokud vás to bude bavit, tak se vám doma budou hodit), ale budou i na místě k zapůjčení. papíry na kresbu donesu, ať se vám nemusejí ohýbat růžky v kabelce či batohu.

Výstupy

V době workshopu se individuálně věnuji všem účastníkům/účastnicím a také tvarům, barvám, kompozici a někdy i zmatkům nebo neschopnosti pokračovat. Takže každý/á si může odnést zkušenost se sebou procesu tvorby mandaly, objevovat svůj stín a použít tuto zkušennost k další životní cestě, pokud na sobě vydržíte pracovat i nadále. 

dav